Standings Standings

Andrew Mabeya Subukia Cup Season III

A week without football makes one Weak!!!

Andrew Mabeya Subukia Cup Season III


Tetu Zone: Pool A
# Team Pl Wn Dw Ls F:A +/- Pts
1 Umoja FC (Subukia) Umoja FC 3 3 0 0 13:1 +12 9
2 Bullets Juniors(Subukia) Bullets Juniors 3 2 0 1 7:7 0 6
3 Golden Boys FC (Subukia) Golden Boys FC 3 1 0 2 2:6 -4 3
4 Flamingo FC(Subukia) Flamingo FC 3 0 0 3 1:9 -8 0
Tetu Zone: Pool B
# Team Pl Wn Dw Ls F:A +/- Pts
1 Youngsters FC (Subukia) Youngsters FC 2 1 1 0 2:1 +1 4
2 Siphon FC Siphon FC 2 0 2 0 2:2 0 2
3 Kahatia FC Kahatia FC 2 0 1 1 1:2 -1 1
Subukia Zone: Pool A
# Team Pl Wn Dw Ls F:A +/- Pts
1 Spiders FC (Subukia) Spiders FC 4 3 1 0 16:3 +13 10
2 Bluestars FC(Subukia) Bluestars FC 4 3 1 0 12:6 +6 10
3 Morro Boys FC Morro Boys FC 4 2 0 2 9:8 +1 6
4 Police FC (Subukia) Police FC 4 1 0 3 3:8 -5 3
5 Teachers FC (Subukia) Teachers FC 4 0 0 4 3:18 -15 0
Subukia Zone :Pool B
# Team Pl Wn Dw Ls F:A +/- Pts
1 Luton Town FC Luton Town FC 4 4 0 0 16:3 +13 12
2 Young Boys Players Young Boys Players 4 2 0 2 13:5 +8 6
3 Leeds FC(Subukia) Leeds FC 4 2 0 2 3:5 -2 6
4 Stunners FC Stunners FC 4 1 1 2 5:9 -4 4
5 Morro Wolves Morro Wolves 4 0 1 3 2:17 -15 1
Upper Weseges :Pool A
# Team Pl Wn Dw Ls F:A +/- Pts
1 Ol-Simba FC Ol-Simba FC 3 2 1 0 6:3 +3 7
2 Igana FC Igana FC 3 1 2 0 3:2 +1 5
3 Mambo FC Mambo FC 3 1 1 1 4:4 0 4
4 Junior Wei Junior Wei 3 0 0 3 2:6 -4 0
Upper Weseges :Pool B
# Team Pl Wn Dw Ls F:A +/- Pts
1 Scorpion FC(Subukia) Scorpion FC 3 3 0 0 11:3 +8 9
2 Jeckside FC Jeckside FC 3 1 1 1 6:3 +3 4
3 Boss FC Boss FC 3 0 2 1 2:6 -4 2
4 Subukia Greenland FC Subukia Greenland FC 3 0 1 2 3:10 -7 1
Upper Kabazi :Pool A
# Team Pl Wn Dw Ls F:A +/- Pts
1 Ghetto Pirates FC Ghetto Pirates FC 3 3 0 0 8:3 +5 9
2 Rangers FC (Kabazi Subukia) Rangers FC 3 2 0 1 13:3 +10 6
3 Desert Fire Desert Fire 3 1 0 2 5:10 -5 3
4 Lipua FC Lipua FC 3 0 0 3 1:11 -10 0
Upper Kabazi :Pool B
# Team Pl Wn Dw Ls F:A +/- Pts
1 The Reds FC(Subukia) The Reds FC 3 2 1 0 8:4 +4 7
2 Strikers FC Strikers FC 3 2 0 1 4:4 0 6
3 Red Scorpion FC(Subukia) Red Scorpion FC 3 1 1 1 4:3 +1 4
4 Gitura FC Gitura FC 3 0 0 3 0:5 -5 0
Lower Weseges Zone
# Team Pl Wn Dw Ls F:A +/- Pts
1 Venus FC Venus FC 5 3 2 0 25:7 +18 11
2 Israel FC Israel FC 5 3 2 0 15:2 +13 11
3 Superstars (Subukia) Superstars 5 3 1 1 7:5 +2 10
4 Kelstars Kelstars 5 2 1 2 7:11 -4 7
5 Dallas FC Dallas FC 5 1 0 4 9:18 -9 3
6 Desert Warriors FC Desert Warriors FC 5 0 0 5 0:20 -20 0
Gatongu Zone
# Team Pl Wn Dw Ls F:A +/- Pts
1 Kirengero FC Kirengero FC 4 4 0 0 7:1 +6 12
2 Miloleni FC Miloleni FC 4 2 1 1 5:2 +3 7
3 Magomano FC Magomano FC 4 1 2 1 6:5 +1 5
4 Gatongu FC Gatongu FC 4 1 1 2 8:11 -3 4
5 Subukia Valley Subukia Valley 4 0 0 4 4:11 -7 0
Solai Zone: Pool A
# Team Pl Wn Dw Ls F:A +/- Pts
1 Ke 348 FC Ke 348 FC 3 2 1 0 4:1 +3 7
2 Solai Sharks FC Solai Sharks FC 3 2 0 1 6:3 +3 6
3 Akuisi FC Akuisi FC 3 0 2 1 4:6 -2 2
4 Kamunya FC Kamunya FC 3 0 1 2 3:7 -4 1
Solai Zone: Pool B
# Team Pl Wn Dw Ls F:A +/- Pts
1 Solai Aqua Solai Aqua 2 1 1 0 7:1 +6 4
2 Blessed FC Blessed FC 2 1 1 0 4:1 +3 4
3 Solai Roses Solai Roses 2 0 0 2 0:9 -9 0
Ndungiri Zone: Pool A
# Team Pl Wn Dw Ls F:A +/- Pts
1 Green Eagles Green Eagles 0 0 0 0 0:0 0 0
2 Kirima FC Kirima FC 0 0 0 0 0:0 0 0
3 Marigu B Marigu B 0 0 0 0 0:0 0 0
4 Rigogo FC Rigogo FC 0 0 0 0 0:0 0 0
5 Valley City Valley City 0 0 0 0 0:0 0 0
Ndungiri Zone: Pool B
# Team Pl Wn Dw Ls F:A +/- Pts
1 Canyon FC Canyon FC 0 0 0 0 0:0 0 0
2 Ime FC Ime FC 0 0 0 0 0:0 0 0
3 Marigat FC Marigat FC 0 0 0 0 0:0 0 0
4 Ndungiri FC Ndungiri FC 0 0 0 0 0:0 0 0
5 Rural Boys FC Rural Boys FC 0 0 0 0 0:0 0 0
6 Uchumi FC Uchumi FC 0 0 0 0 0:0 0 0
Subukia Zone Ladies: Pool A
# Team Pl Wn Dw Ls F:A +/- Pts
1 Lioness FC Lioness FC 1 1 0 0 3:0 +3 3
2 Juventus Ladies FC Juventus Ladies FC 0 0 0 0 0:0 0 0
3 Subukia Queens Subukia Queens 1 0 0 1 0:3 -3 0
Subukia Zone Ladies: Pool B
# Team Pl Wn Dw Ls F:A +/- Pts
1 Subukia Starlets Subukia Starlets 2 2 0 0 9:0 +9 6
2 Maryland Queens Maryland Queens 2 1 0 1 3:5 -2 3
3 Young Starlets FC Young Starlets FC 2 0 0 2 0:7 -7 0
Kabazi Zone Ladies
# Team Pl Wn Dw Ls F:A +/- Pts
1 KB Falcons KB Falcons 2 2 0 0 4:0 +4 6
2 Reds Starlets Reds Starlets 2 1 0 1 4:5 -1 3
3 Rising Starlets(Subukia) Rising Starlets 2 0 0 2 3:6 -3 0
Upper Weseges Zone Ladies
# Team Pl Wn Dw Ls F:A +/- Pts
1 Scorpion Starlets Scorpion Starlets 0 0 0 0 0:0 0 0
2 Wei Queens Wei Queens 0 0 0 0 0:0 0 0
Lower Weseges Zone Ladies
# Team Pl Wn Dw Ls F:A +/- Pts
1 Israel Starlets Israel Starlets 1 1 0 0 4:0 +4 3
2 Mibarak Queens Mibarak Queens 1 0 0 1 0:4 -4 0
Tetu Zone Ladies
# Team Pl Wn Dw Ls F:A +/- Pts
1 Umoja Queens Umoja Queens 1 1 0 0 4:2 +2 3
2 Golden Queens Golden Queens 1 0 0 1 2:4 -2 0
Solai Zone Ladies
# Team Pl Wn Dw Ls F:A +/- Pts
1 Solai Queens Solai Queens 1 1 0 0 3:0 +3 3
2 Ke 348 Starlets Ke 348 Starlets 1 0 0 1 0:3 -3 0
Key:        


KEY:Pl-Played, Wn-Won, Dw-Draws, Ls-Lost, F/A-GoalsFor/Against, +/-Goal Difference, Pts-Points

Address

: +254 720 279 909
: evansmaoncha@gmail.com
Chat on WhatsApp

About Us

Contact us if you would wish to have this system help you manage your league or tournament.

We aim to promote and develop the football game throughout the country at the grassroot level.